Migrena, świąd ciała i depresja po rozpoczęciu stosowania Sidretelle

Od półtora tygodnia zażywam Sidretelle 20, jest to moja pierwsza antykoncepcja, mam 21 lat. Po 3 dniu migrena, około 5 silny świąd całego ciała a od 2-3 dni czuję się jakbym miała co najmniej depresje... Bóle głowy, świąd i plamienia to raczej klasyczne efekty uboczne ale skąd to fatalne samopoczucie? Płacze z byle powodu, jestem rozdrażniona, senna, zupełnie nie wiem co się ze mną dzieje! Nigdy tak nie miałam. Czy to minie? Czy początki są zawsze takie trudne?

Warto to skonsultować z lekarzem, który lek przepisał. Czasami przy pierwszym, drugim cyklu z tabletkami mogą się pojawić takie niefajne dolegliwości, ale z reguły potem wszystko się reguluje, jeśli tabletki zostały dobrze dobrane. A czasami trzeba je zmienić na inne (z innym schematem przyjmowania, z innymi dawkami hormonów). Zachęcam do zasięgnięcia porady u ginekologa.