Migrenowy ból głowy a problemy z psychiką

Witam! Mam pewien problem z psychiką. Mianowicie mam bardzo stresującą pracę do której chodze niechętnie ponieważ nieraz muszę pracować 7 dni w tyg. Dodatkowo szef jest bardzo surowy. Od 6msc w pracy zaczełem odczuwać dziwne objawy m.in Lęk przed śmiercią np. Kiedy miałem dość silny migrenowy bol głowy myślałem od razu ze mam guza mózgu, cały czas wsłuchuje sie w rytm serca ponieważ mam wrażenie ze bije ono za szybko. Mam problemy ze wzrokiem , uczucie jak w bańce mydlanej. Czy to nerwica? Pozdr

Pisze Pan o tym, że przykre objawy pojawiły się na podłożu stresu związanego z pracą. Z Pana opisu wynika, mają one charakter depresyjno-lękowy, ostateczną diagnozę może postawić specjalista poprzez bezpośrednią rozmowę z Panem. Nie rozumiem co to znaczy, że "musi" Pan pracować 7 dni w tygodniu. Rozumiem, że z jakiegoś powodu nie potrafi Pan przeciwstawić się sytuacji bycia wykorzystywanym w pracy. Ważne aby nie został Pan sam w tej sytuacji, proszę zgłosić się do psychoterapeuty.

Dzień dobry!
Faktycznie - wymienione objawy mogą mieć charakter nerwicowy.
W celu szczegółowej diagnozy należy udać się na konsultację do psychiatry bądź psychologa. Z lękiem można sobie poradzić, proszę więc nie zwlekać.
Powodzenia!

Witam. Z całą pewnością silny stres i przepracowanie odbijają się w sposób negatywny na funkcjonowaniu całego organizmu człowieka. Niekoniecznie ma Pan już nerwicę, ale być może jest Pan na "dobrej" drodze, żeby ją mieć. Póki co, organizm daje Panu rozpaczliwe i wyraźne znaki, że taki tryb życia mu szkodzi. Proszę o siebie zadbać. Pozdrawiam!