Migreny a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam.Mam 45 lat.Z powodu bardzo obfitych miesiączek zmuszona byłam przyjmować tabletki Qlaira przez 10 miesięcy.Ok 2 tyg.temu musiałam je odstawić za radą lekarza z powodu utrzymującego się ponad tydzień bólu głowy.Ból głowy utrzymuje się w dalszym ciągu z różnym nasileniem.Przed rozpoczęcie tabletek hormonalnych cierpiałam na migreny.Czy obecnie ból głowy może być spowodowany odstawieniem tabletek?czy tabletki mogły doprowadzić do przewlekłej migreny?po jakim czasie ból ustąpi?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Być może konieczna będzie konsultacja neurologa.