Migreny z drętwieniami połowicznymi

Witam,lekarz neurolog,powiedział że mam migrenę skojarzona,z drętwieniami połowicznymi i przepisał mi Divascan 3x1,oraz Tegretol CR 200 2x1 później stopniowo ,2x2,3x3.W ulotce nie przeczytałam żeby lek ten stosowany był przy migrenie,tylko przy padaczce,oraz że ma dużo skutków ubocznych.Ponieważ mam kamicę nerkową,trochę się obawiam.Czy ten lek jest też na migreny?,czy mogę go brać bezpiecznie przy kamicy nerkowej?,dziękuję za odpowiedź.

Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy.
W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne.
Tegretol czasami stosowany jest jako leczenie profilaktyczne przy migrenie przewlekłej, tj takiej gdy w ciągu miesiąca wstępuje więcej niż 15 dni z napadami migreny.
Jest to faktycznie lek przeciwpadaczowy z dużą ilością skutków ubocznych i obecnie stosowany jest bardzo rzadko.
Nie powinien być stosowany przy chorobach nerek.
Należy też pamiętać, że jest induktorem enzymów wątrobowych co oznacza, że zmniejsza skuteczność innych leków, w tym środków antykoncepcyjnych.
Jeżeli nie ma bezwzględnej konieczności nie powinien też być stosowany u młodych kobiet ze względu na większe niż inne leki ryzyko powodowania wad u płodu.