Mikrodermabrazja a nasilenie trądziku

Od lat zmagam się z trądzikiem i bardzo tłustą skórą. Leczenie (zewnętrzne, później Tetralysal przez 6 m-cy, hormony - Diane32 zmieniona na Yasminelle, w sumie ponad rok) nie przynosi żadnych efektów. Większość kosmetyków przeciwtrądzikowych jak i niektóre maści (np. Duac) jedynie pogarszają sprawę lub powodują ostre reakcje skórne - zaczerwienienie, łuszczenie. Ostatnio wybrałam się do kosmetyczki, która doradziła mikrodermabrazję. Niestety spowodowała jeszcze gorszy "wysyp". Co mogę zrobić?

Witam serdecznie zapraszam na konsultację. Do leczenia lekami i maściami należy dołączyć zabiegi peelingów medycznych. To normalna sprawa,że po maściach niektórych skóra jest przesuszona i łuszczy się. Należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, dobrać prawidłową jej pielęgnację, czy były wykonywane jakiekolwiek badania na trądzik?

Po mikrodermabrazji problem się nasilił, ponieważ skóra zaczęła się oczyszczać.