Mikrogruczolak przysadki mózgowej a wykonanie cięcia cesarskiego

Witam, jestem w 28 tygodniu ciazy i mam mikrogruczolaka przysadki mozgowej, od neurologa dostalam zaswiadczenie ze jest to wskazaniem do cc... Moj lekarz ginekolog cc chce wykonac dopiero wtedy gdy zacznie sie akcja porodowa, czy tak powinno sie to odbywac? Czy planowane cc wykonuje sie wczesniej przed wyzncazonym terminem porodu naturalnego? Z gory dziekuje. Pozdrawiam.

Pozdrawiam.