Mikrorak brodawkowaty tarczycy

Witam.Usunełam cała tarczyce z powodu wola wieloguzkowatego .Otrzymałam wynik badania histopatologicznego w ktorym jest napisane- Mikrorak brodawkowaty tarczycy średnicy 0,1 cm,lezący podtorebkowo,bez torebki własnej,bez angoinwazji,typ pęcherzykowy.Węzły chłonne bez przerzutów nowotworowych....bardzo prosze o interpretacje wyniku i o informacje o rokowaniu i dalszym leczeniu.Dziekuje

To mikrorak czyli nowotwór o bardzo małej wielkości (do 1 cm). Typ brodawkowaty jest najmniej złośliwym nowotworem tarczycy i w przypadku tak małych rozmiarów leczniczym postępowaniem jest całkowita resekcja tarczycy, a taki zabieg miała Pani już wykonany. Zazwyczaj w takim przypadku wystarczająca będzie kontrola u endokrynologa prowadzącego (on w tej kwestii podejmie ostateczną decyzję co do dalszego postępowania).