Mikrozłogi w nerce
Ostatnio byłam na USG, bo miałam częste bole brzucha. Wykazało mikrozłogi w prawej nerce. Dostałam antybiotyk, po 2 tygodniach miałam zrobić badanie moczu, które wykazało: liczne fosforany bezpostaciowe, pojedyncze nabłonki płaskie, odczyn moczu 6,5PH, reszta w normie. O czym te wyniki mogą świadczyć? Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
Złogi w nerce opisywane w USG oraz obecność fosforanów bezpostaciowych w moczu wskazuje na zwiększone ryzyko powstania dużych zorganizowanych złogów w układzie moczowym-tzw. kamicy moczowej(nerkowej).
Pamiętać należy o spożywaniu dużej ilości płynów-pomogą "wypłukać" sole stanowiące materiał do tworzenia złogów. Pamiętać również należy o stosowaniu odpowiedniej diety-z ograniczeniem szpinaku, szczawiu i im podobnych produktów które sprzyjają wytracaniu się soli. Warto za kilka miesięcy powtórzyć USG brzucha w celu oceny istnienia i wielkości złogów. Nie należy zapominać również o badaniu ogólnym moczu-i obserwacji zawartości fosforanów bądź innych soli.
Pozdrawiam