Mikrozwapnienia w piersi i postępowanie diagnostyczne

Witam! Wynik z MM piersi wykazał mikrozwapnienia w obszarze 58 mm x 27 mm skala Birads 3 i zalecenie BC i MR. Wnioski z MR piersi: zmiana o charakterze Tu mal w kwadracie górnym zewn. piersi prawej - konieczne poszerzenie diagnostyki o badanie USG oraz BG. Torbiele obu piersi. Birads 4c. Wynik z biopsji cienkoigłowej: obraz cytologiczny odpowiada łagodnej dysplazji. Komórek atypowych nie stwierdzono. Lekarz widząc wynik z MR powiedział, że jest zaskoczony tym wynikiem. Zlecił BG spod USG plus USG. Termin za trzy tygodnie. Moje pytanie, to który wynik jest bardziej wiarygodny? Czy mam się obawiać? Jestem raczej opanowana i nie panikuję, ale to moje "pierwsze kroki" w tym temacie i mam spore luki w wiedzy.

Bardziej diagnostycznym i specjalistycznym badaniem w przypadku zmian w zakresie sutków jest rezonans magnetyczny. On w sposób szczegółowy określa rozpoznania. Biopsja cienkoigłowa w przypadku dużych zmian może być mało miarodajna, gdyż można nie trafić cienką igłą w zasadniczo zmienioną chorobowo część gruczołu sutkowego. Niestety, ale Pani nadal wymaga dalszej diagnostyki, czyli wykonania biopsji gruboigłowej pod kontrolą USG i oceny histopatologicznej, a nie tylko cytologicznej. Dopiero wynik biopsji gruboigłowej ostatecznie postawi diagnozę. Proszę się nie denerwować i wykonać badania według zaleceń lekarza prowadzącego.