Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mikstura oczyszczająca J. Słoneckiego

Mam pytanie dotyczące stosowania mikstury oczyszczającej J. Słoneckiego. Czy stosowanie tej mikstury jest bezpieczne dla zdrowia? Jakich korzyści oraz skutków ubocznych jej stosowania powinniśmy się spodziewać?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Witam! Mikstura J. Słoneckiego ma na celu oczyszczenie jelit ze złogów i nadżerki, czyli mikrourazów w jelicie. Składa się z oleju, alocitu oraz soku z cytryny. Powinno się pić miksturę na czczo, gdyż wspomaga przemianę materii. Pozdrawiam

umów wizytę 0
Dr Anna Brinken Dietetyk, Szczecin
68 poziom zaufania

Witam, metoda p. Słoneckiego wydaje się logiczna i nie powinna zaszkodzić, a może pomóc. Olej oraz sok z cytryny wchodzące w skład mikstury, są również naturalnymi składnikami zdrowej diety. Sam alocit, to rozcieńczony sok z aloesu połączony z kroplami ekstraktu z grejpfruta. Za miksturą przemawia to, że możemy sami ją zrobić kupując składniki w aptece. Nie napychamy kieszeni producentów suplementów naturalnych, które są często zafałszowane i niebezpieczne dla zdrowia. Podczas stosowania mikstury powinniśmy obserwować swój organizm i reagować na bieżąco, czyli stosować się do zaleceń p. Słoneckiego. Trzeba jednak pamiętać, że samo stosowanie tej metody nie będzie wystarczać przy jednoczesnych złych nawykach żywieniowych. Należy wyeliminować z diety słodycze, słodkie napoje, słone przekąski i ciężkostrawne pokarmy. Trzeba też pamiętać, że 10 ml oleju w miksturze to 90 kcal. Dlatego powinniśmy je uwzględnić w codziennej diecie. Najlepsza byłaby dieta zbilansowana pod względem kalorii, białka, węglowodanów i tłuszczu, składników mineralnych i witamin. Zapraszam do skorzystania z oferty on-line mojego gabinetu. Serdecznie pozdrawiam, Anna Brinken.

Dietetyk z ponad 20-letnim doświadczeniem. Prowadzi Gabinet Dietetyczny SanusDiet.
0

Witam, Przyznam, że nie spotkałam się wcześniej z tą miksturą. Po przeanalizowaniu jej składu, nie wydaje mi się ona niebezpieczna dla zdrowia. Ogólnie, nie mam większych zastrzeżeń do jej stosowania. Ani olej, ani sok z cytryny, przyjmowane w podanych w przepisie ilościach, nie powinny wpływać niekorzystnie na nasz organizm. Co do działania soku z aloesu, to pisze się o nim dużo pozytywnych rzeczy i nigdy się nie spotkałam, żeby ktoś mu przypisywał jakieś negatywne działanie. Stąd nie ma podstaw się czepiać. Moje wątpliwości budzi trochę, czy wypicie takiej mikstury na czczo nie spowoduje doraźnej, negatywnej odpowiedzi organizmu. Co do pozytywnego wpływu, to nie będę się tu rozpisywać, bo informacje o zaletach tej mikstury można znaleźć w wielu miejscach w Internecie, a ja nie chciałabym się ustawiać na pozycji osoby promującej akurat takie rozwiązanie :) Pozdrawiam Dorota

0

Dzień dobry! Mikstura ma za zadanie "uszczelnić" jelita. Składa się na nią olej, aloes i cytryna. Każdy ze składników w pozytywny sposób może wpłynąć na organizm. Jednak sama mikstura bez zdrowego odżywiania nie zrobi rewolucji w organizmie. Pozdrawiam!

Specjalistka psychodietetyki. Prowadzi gabinet w Białymstoku.
0
Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław
33 poziom zaufania

Przepraszam, a co "niebezpiecznego" może być w oleju, cytrynie i rozcieńczonym ekstrakcie z grejpfruta ;) ? To nie jest lekarstwo, natomiast ma za zadanie odkwasić i zagoić śluzówki, dostarczyć odpowiednich kwasów tłuszczowych itd. Jeżeli Pani to stosuje, to znaczy że ktoś to Pani polecił w jakimś konkretnym celu, jeżeli ma Pani potrzebę wiedzieć więcej, polecam książkę pana Słoneckiego, powszechnie dostępna. Bez diety, na skróty i tak nie ma możliwości uzyskania trwałej poprawy zdrowia, bo to co odkręcimy zaraz z powrotem zepsujemy hedonistyczną potrzebą doznań smakowych ;) Czyli najpierw dieta, potem kombinacje alpejskie ;) pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety