Miłość do dwóch mężczyzn na raz

3 m-ce temu skończyłam kurs nauki jazdy z instruktorem, w którym byłam zakochana.Oboje mamy rodziny.On trochę starał się mi zaimponować wiedzą,opowiadał dużo o sobie,co tylko wzmagało moje przekonanie,że ten sporo od mnie starszy mężczyzna, jest bliski moim wszelkim wyobrażeniom.Od tamtego czasu się nie widzieliśmy, on nigdy nie zrobił,żadnego kroku w kierunku rozwinięcia tej znajomości i ja też nie. Do dzisiaj wciąż o nim myślę,chcę kontaktu z nim,chcę mu wyznać co czuję! Nie umiem sobie pomóc.

Proszę Pani,
Cóż, zakochanie się w sytuacji posiadania rodziny, nie jest sytuacją komfortową. Wprowadza w konflikt wewnętrzny. Proszę rozważyć wartości, które są dla Pani ważne. Nie ośmielę się doradzić co należy zrobić. Pani sama potrzebuje podjąć decyzję.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam. Ja pomyślałam, że skoro się nie odzywa to może to uważa za lepsze mądrzejsze bo macie rodziny i w zasadzie dobrze robi. Można też pomyśleć, że skoro się nie odzywa to nasuwa się, że nie zależy mu na Pani, nie chce komplikować sobie życia a tamta sytuacja była przygodą. A że takie przygody są ekscytujące, to prawdopodobnie żyje pani tymi silnymi uczuciami i nie myśli racjonalnie.

Czasem zauroczenie kimś innym, gdy w stałym związku, trwającym już jakiś czas pojawia się rutyna, przyzwyczajenie i spadek zaangażowania zdarza się każdemu. Warto jednak potraktować to jako sygnał, że potrzeba pracy, większego zaangażowania i poszukania więzi, bliskości z partnerem. Rozmowa o swoich uczuciach, potrzebach i oczekiwaniach, tym, co obecnie trudne w związku, a także tym, co można zrobić, by na nowo sobie odnaleźć powinna pomóc, jeśli chciałaby Pani ratować małżeństwo.
Warto także zastanowić się czy "nowa miłość" nie byłaby forma ucieczki od trudności i kryzysu w obecnym związku? Taka ucieczka i zaangażowanie w coś innego, zamiast pracy nad naprawą tego, co jest?
Może być także sygnałem, że obecny związek się już wypalił. A wtedy warto się zastanowić nad rozstaniem. Ważne jednak, żeby wiedziała Pani co naprawdę czuje i czego chce. A także- czy podobne wyznanie doprowadzi Panią do tego celu.