Miłość do młodszego kolegi z pracy

Witam, Mam na imię Izabela, mam 30 lat. Mam pewien problem z którym nie mogę sobie poradzić i który przysparza mi wiele cierpienia. Może to wydać się trochę głupie w tym wieku ale zakochałam się w 5 lat młodszym koledze z pracy. on nie zwraca na mnie uwagi a ja nie mogę przestać o nim myśleć, mam jakąś obsesję na jego punkcie. Nie mogę narazie zmienić pracy. Bardzo proszę o poradę jak ewentualnie mogłabym spróbować sobie z tym poradzić. Bardzo mnie to męczy, bardzo cierpię. Dziękuję za odpowiedź

Jeśli nie jest możliwa zmiana pracy, warto ograniczyć kontakt ( w miarę możliwości), zamienić kontakt realny na inne możliwości (maile, oficjalna droga informacji). Być może jest także możliwa zmiana miejsca rezydowania. Druga sprawa to poradzenie sobie emocjonalne z procesem zakochania. Warto z jednej strony przyjrzeć się przyczynom zadurzenia w chłopaku (jakie cechy reprezentuje, co Panią ujęło itp) i poszukać partnera według tego, a z drugiej strony zaangażować się w różne aktywności i działania (zamiast siedzenie i myślenia o chłopaku i uczuciu, które jak rozumiem nie ma szansy na realizację). Początkowo może to być trudne, jednak konsekwentnie stosowane daje szansę na poradzenie sobie z uczuciem i realizacje w innym związku.

Zastanawiam się czy Pani zna tego człowieka. Czy ze sobą Państwo rozmawialiście, spędziliście choć trochę czasu? Czy to jest uczucie do osoby, którą Pani zna tylko z widzenia? Może warto udać się do terapeuty i spróbować przyjrzeć się z jakich powodów odczuwa Pani tak silne uczucia do mężczyzny, który na Panią nie zwraca uwagi? Wydaje się, że problem różnicy wieku ma raczej drugorzędne znaczenie.