Miłość do starszego mężczyzny

Witam, mam 26 lat i jestem zakochana w 18 lat starszym mężczyźnie.On we mnie też, jednak on jest żonaty. Ślub z nią wziął z rozsądku, bo nie było nikogo innego ciekawego na horyzoncie- jak sam mówi, a dziś jest nieszczęśliwy, bo we mnie zakochany. Nie odbyliśmy stosunku płciowego. Wzajemnie wyznajemy sobie miłość gestami, mamy też swój własny język.Mimo różnicy wieku świetnie się ze sobą dogadujemy.Całuje mnie w czoło, w usta, w rękę, w szyję. Proszę o radę co mam robić, abyśmy mogli być razem.

Nikt za Panią nie podejmie decyzji.
Mężczyźni często angażują się emocjonalnie, ale z decyzją odejścia z dawnego związku mają duże trudności.
Najczęściej chcieliby "zjeść ciastko i mieć nadal ciastko"...
Życzę rozwagi i odpowiedzialności. Pozdrawiam. JW

Dzień dobry!

Abyście mogli być razem potrzebne są konkretne działanie. Rozstanie mężczyzny z żoną, rozwód i tworzenie związku z Panią. Jest również możliwy związek zachowywany w tajemnicy, tzw. "romans". To rozwiązanie ma wiele wad, jest obłożone dużym ryzykiem i jest wątpliwe moralnie, wiele par uznaje to jednak za sposób na osiągnięcie szczęścia lub etap w drodze do rozwodu i nowego związku. Aby wprowadzać jakiekolwiek "konkretne działania", pierwszym krokiem powinno być jednak gruntowne, dojrzałe przemyślenie sytuacji, Waszej relacji, jej charakteru, łączących Was uczuć itp. Nie każde zakochanie przeradza się w miłość i nie każde zakochanie może prowadzić do stałego, dobrego stabilnego związku. Czułość, pocałunki i wspólny romantyczny język to piękne zalety stanu zakochania, zauroczenia, ale często warto dać sobie czas na sprawdzenie, czy to wystarczy i czy przerodzi się w coś więcej. Niestety, nieudane małżeństwo może sprawić, że jesteśmy bardziej wrażliwi na uroki innych potencjalnych partnerów, łatwiej się zakochujemy i mamy trudność z racjonalną oceną sytuacji, rozpoznawaniem swoich emocji i rzeczywistych motywów.

Pozdrawiam!

Warto się zastanowić z jakiego powodu zaangażowała się Pani w relację z trudno dostępnym mężczyzną (w sensie jego zaangażowania w jego relację małżeńską), oraz jakie konsekwencje to ze sobą niesie. Warto też przemyśleć to w świetle Pani wcześniejszych relacji damsko-męskich lub ich braku. Tego rodzaju praca nad sobą na ogół możliwa jest w gabinecie psychoterapeutycznym. Wówczas łatwiej będzie Pani ocenić co dalej zrobić.