Miłość do zajętej kobiety

Witam. Mam problem tego typu iz bardzo zakochalem sie w pewnej Dziewczynie która jest w związku... Ona twierdzi ze mnie tez pokochala nawet bardzo ale z pewnych powodow narazie nie moze od niego odejsc. Moj problem polega na tym ze nie moge spac nie moge jesc i tak juz od pewnego czasu. Mysle tylko o niej i martwie sie zarazem co bedzie jesli wybierze jego. Prosze o pomoc jak osiagnac wewnetrzny spokoj zeby jakos w miare funkcjonowac? Wiem ze to debilne ale juz nie daje rady. Pozdrawiam. Sz.

Witam Pana. Jeśli chce Pan uszanować wolę tej dziewczyny i dać jej czas na podjęcie decyzji proszę rozważyć decyzję o bezpośrednim kontakcie ze specjalistą. Taki kontakt z psychologiem może Panu przynieść możliwość nauczenia się redukowania stresu i radzenia sobie z silnymi emocjami, które jak widać mogą wpłynąć na codzienne funkcjonowanie. Próby samodzielnego radzenia sobie mogą spowodować, że opisane symptomy nasilą się a próbując je redukować zacznie Pan np. wywierać presję na dziewczynę, którą obdarzył Pan uczuciem. Zakładam, że tego by Pan nie chciał. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Warto zapewnić sobie wsparcie, bliskośc przyjaciół i znajomych, zapełnić czas oczekiwania. Innych aspektem jest przyjrzenie się zarówno Pana motywacji do tego zwiazku, jak i dziewczyny. Szczególnie, jesli pomimo deklaracji trudno jej zakończyć poprzedni związek.
Jesli nasilenie niepokoju i zabuyrzeń rytmów dobowych bedzie sie nasilać, warto podjac konsultacje psychologiczną.

Witam :)
Pierwszy etap miłosnego związku tak zwane zakochanie jest to tak silny stan uczuciowo emocjonalny, że zupełnie dezorganizuje wszystkie inne aspekty życia włącznie z tak podstawowymi jak sen czy odżywianie. W szczególności jeśli istnieją tak poważne przeszkody na drodze do realizacji swojego uczucia. Jedyne co może Pan zrobić to dać tej kobiecie przestrzeń do swobodnego decydowania jednocześnie deklarując swoją miłość, swoją postawą komunikując pełną gotowość do wejścia z tą kobieta w związek.

Pozdrawiam :)
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
zapraszam na mój fanpage na FB:
https://www.facebook.com/MmaTerapia