Miłość kobiety do kobiety

Nigdy mi sie to nie zdażało...Mam 18 lat i nie wiem co mi jest. Zwykle podobali mi sie chołopcy a od jakiegoś czasu jestem zakochana w dziewczynie z pierwszej klasy. Chodzimy razem na zajęcia dodatkowe. Zawsze kiedy sie pojawia chce z nią rozmawiać i tylko znią. Czasami jak nie wiem co powiedzieć to myśle sobie w głowie ( wymyśl coś ! ) na początku myślam o niej sporo ale teraz trochę mniej jednak nadal i nie jako koleżance tylko jako o czymś wiecej. czyje sie trochę zagubiona

Witam Panią serdecznie. Orientacja seksualna kształtuje się przez wiele lat naszego życia. W Pani wieku ma ona jeszcze prawo się kształtować. Zauroczenia koleżanką ze szkoły nie są czymś rzadko spotykanym. Mogą one pełnić ważną funkcję np. taką, by odroczyć moment rozpoczęcia relacji seksualnej z mężczyzną. Mogą również skłaniać Panią do wyboru kobiety, jako obiektu seksualnego. Często momentem rozstrzygającym jest moment realnego rozpoczęcia współżycia seksualnego. Myślę, że może Pani się spokojnie temu przyglądać. Gdyby jednak czuła Pani duży niepokój związany z tą sytuacją warto skorzystać z pomocy doświadczonego terapeuty, który pomoże Pani zrozumieć, dlaczego akurat ta reklacja jest w tym momencie życia tak bardzo dla Pani istotna. Pozdrawiam.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

Witam :) na początku należało by oddzielić silną więź emocjonalną jaka mogłaby się miedzy wami rozwinąć (intymność) a pociągiem seksualnym (namiętność). Nawet jeśli obie składowe występują, biorąc pod uwagę twój wiek, być może to co teraz przezywasz jest forma eksperymentowania i ma prowadzić do wyklarowania się twojej orientacji seksualnej. Nawet jeśli częściowy pociąg do kobiet się utrzyma nie będzie to w żaden sposób alarmujące, biseksualność jest jedną z orientacji seksualnych, zaś u kobiet występuje statystycznie częściej niż u mężczyzn.
Pozdrawiam
Radek :)