Miłość mężatki do młodszego mężczyzny

Moja historia jest dziwna jestem mężatką od 23 lat mam dorosłe dzieci i jedno 7letnie małżeństwo z alkoholikiem trzezwiejacym od 18tu mc i zastanawiam się czy taka kobieta jak ja uczeszczajaca na terapię dla wspoluzaleznionych może zakochać się w młodszym o 15lat mężczyźnie czy nie robię tym nikomu krzywdy bo nie daje mi to spokoju chciałam być szczęśliwa a tu masz pokochałam innego faceta i w dodatku młodszego tak mi się wydaje czy taka relacja może być zdrowa czy powinnam być egoistka ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! O wszystkich wątpliwościach sugeruję porozmawiać z Pani terapeutą.

Dzień dobry. Sprawa o której Pani pisze jest skomplikowana. Samo "zakochanie się" w młodszym mężczyźnie nie jest niczym złym, jednak z tego co Pani pisze wynika, że poznaliście się Państwo na terapii dla współuzaleznionych i w tym przypadku na Pani uczucia może wpływać bardzo wiele różnych czynników. Zachęcam do przyglądania się swoim emocjom i dania sobie czasu zanim podejmie Pani jakiekolwiek decyzje. Pozdrawiam.