Mimowolne skurcze mięśni, zawroty głowy i szum w uszach

Witam. Mam 19 lat. Od kilku lat co 2-3 msc. mam dzwine ataki. Mam nerwice, od 12 roku zycia mam mimowolne skurcze miesni szczegolnie w rekach i nogach. Mama przechodzila padaczke. W ciazy brala leki przeciwko padaczce (silne) poniewaz lekarz nie stwierdzil przeciwskazan. Atak trwa ok 2-3 h. Po wstaniu mam zawroty glowy, musze na chwile usiasc. Zawroty narastaja, szum w glowie, oslabienie, nogi z waty, uczucie zimna i goraca na przemian, silne poty, silny bol brzucha dol, utrata wzroku na 2 min.

Nalezy po pierwsze: zglosic sie do lekarza rodzinnego
po drugie zasiegnąc porady psychiatry lub neirologa.
Jeśli nerwice jaest stwoerdozna rozpoczac jej leczenie terapeutyczne ( lekami oraz psychoterapia!!!)
Pozdrawiam serdecznie i powodzenia!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem zaburzeń elektrolitowych, patologii mięśni jak i wielu schorzeń neurologicznych, w tym patologii w obrębie CUN. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą neurologiem, który pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.