Minimalne krwawienie z odstawienia. Czy to przez antybiotyk?

Witam. Mam taki problem. Biorę tabletki 24+4. Nie ma tu żadnej przerwy, tylko 24 tabl +4 tabl. placebo. W zeszłym miesiącu chorowałam. Brałam antybiotyk, który osłabia działanie tabletek. Antybiotyki zaczęłam brać już przed poprzednim okresem (i w czasie okresu też). Krwawienie trwało zaledwie 3 dni. Biorąc pod uwagę to, że ten antybiotyk osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych przez półtora tygodnia po skończeniu brania antybiotyków stosowałam dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy, potem już bez. Wszystkie tabletki przyjmowałam regularnie o tej samej porze dnia. Termin okresu minął (powinnam dostać w czasie brania tych 4 tabletek placebo) i dopiero 2-go dnia brania zwykłych tabletek wystąpiło minimalne plamienie ze 3-4 plamki. Tyle było krwawienia. Czy to normalne, czy tak może być? Zawsze z miesiączką było w porządku. Test wyszedł negatywnie. Niby robiłam w dzień, nie z pierwszego moczu (2 testy). Czy tak organizm mógł zareagować na antybiotyk. Bóle brzucha były a krwawienia można powiedzieć, że praktycznie brak.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najprawdopodobniej antybiotyk był powodem skąpego i nieco opóźnionego krwawienia z odstawienia. Postąpiła Pani słusznie wykluczając ciążę testem ciążowym. Przy następnym opakowaniu wszystko powinno wrócić do normy.

Pozdrawiam serdecznie!