Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Minimalnie podwyższony poziom TSH we krwi

Mam podwyzszony poziom tsh we krwi, minimalnie. Dodatkowo zelazo i leukocyty ponizej normy. Reszta wynikow morfologi i mocz w normie. Dodam ze badania robilam w trakcie przeziebienia, czy to mialo wplyw na wynik? Kaszel, katar, bez goraczki. Od jakiegos czasu jestem bardzo senna. Czy jest koniecznosc dodatkowych badan lub wizyta u endokrynologa?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Witam,

Tak infekcja w nieznaczny sposób mogła wpłynąć na wyniki. W Pani wieku jednak TSH powinno wynosić poniżej 2,5, a więc radziłbym dodatkowo oznaczyć stężenie fT3 i fT4 i włączyć suplementację. Niski poziom żelaza wiąże się ze spadkami odporności i może prowadzić do rozwoju niedokrwistości. Warto z wynikami pokazać się lekarzowi, który po dokładnym zbadaniu Pani zaleci odpowiednie leki, które powinny znacznie poprawić Pani samopoczucie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety