Minimalnie podwyższony poziom TSH we krwi

Mam podwyzszony poziom tsh we krwi, minimalnie. Dodatkowo zelazo i leukocyty ponizej normy. Reszta wynikow morfologi i mocz w normie. Dodam ze badania robilam w trakcie przeziebienia, czy to mialo wplyw na wynik? Kaszel, katar, bez goraczki. Od jakiegos czasu jestem bardzo senna. Czy jest koniecznosc dodatkowych badan lub wizyta u endokrynologa?

Witam,

Tak infekcja w nieznaczny sposób mogła wpłynąć na wyniki. W Pani wieku jednak TSH powinno wynosić poniżej 2,5, a więc radziłbym dodatkowo oznaczyć stężenie fT3 i fT4 i włączyć suplementację. Niski poziom żelaza wiąże się ze spadkami odporności i może prowadzić do rozwoju niedokrwistości. Warto z wynikami pokazać się lekarzowi, który po dokładnym zbadaniu Pani zaleci odpowiednie leki, które powinny znacznie poprawić Pani samopoczucie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz