Kobieta , 27 lat Mam podwyzszony poziom tsh we krwi, minimalnie. Dodatkowo zelazo i leukocyty ponizej normy. Reszta wynikow morfologi i mocz w normie. Dodam ze badania robilam w trakcie przeziebienia, czy to mialo wplyw na wynik? Kaszel, katar, bez goraczki. Od jakiegos czasu jestem bardzo senna. Czy jest koniecznosc dodatkowych badan lub wizyta u endokrynologa?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam,

Tak infekcja w nieznaczny sposób mogła wpłynąć na wyniki. W Pani wieku jednak TSH powinno wynosić poniżej 2,5, a więc radziłbym dodatkowo oznaczyć stężenie fT3 i fT4 i włączyć suplementację. Niski poziom żelaza wiąże się ze spadkami odporności i może prowadzić do rozwoju niedokrwistości. Warto z wynikami pokazać się lekarzowi, który po dokładnym zbadaniu Pani zaleci odpowiednie leki, które powinny znacznie poprawić Pani samopoczucie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badania moczu – Badania moczu są jednymi z podstawowych badań laboratoryjnych, których wyniki umożliwiają wykrycie wielu chorób. Mocz może zawierać setki różnych substancji, które są efektem końcowym procesu przemiany materii.
  • Badanie hormonów tarczycy – TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę – pobudza ją do produkcji innych hormonów: tyroksyny i trójjodotyroniny.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: