Miód a cukier w diecie

czy to prawda,że miód nie jest zdrowy bo to sam cukier?czy jest to biały cukier?czy to zależy od tym,czym są karmione pszczoły i czy miód manuka jest zdrowy?który miód jest najzdrowszy na świecie?

Miód jest produktem zdrowszym od cukru, bo oprócz środka słodzącego zawiera też liczne bioaktywne substancje. Nie należy go jednak spożywać bez ograniczeń, gdyż podnosi on poziom glukozy we krwi oraz jest nośnikiem kalorii. Miód będący produktem karmienia pszczół białym cukrem nie cechuje się nadmierną aktywnością biologiczną, a takie postępowanie producentów jest uważane za oszustwo i jest karane. Nie ma miodu najzdrowszego na świecie, miody z różnych surowców mają inne właściwości i aktywność biologiczną, którą należy dobrać do własnych potrzeb.