Miód z neostrzyka w 37. tygodniu ciąży

Witam! Jestem w 37 tyg ciazy czy moge spokojnie jest miód z neostrzyka? Gdzieś wyczytałam, że napary moga być szkodliwe. Troche sie denerwuje bo jadłam po 1-2 łyżeczki tego miodu dziennie

Lek. Tomasz Budlewski

nie sądzę, zeby miało znaczenie. proponuję udac sie do lekarza ginekologa.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,

Nostrzyk należy do roślin, których napary nie są polecane w czasie ciąży. Ciężko jest znaleźć jakąkolwiek rzetelną informację dotyczącą spożywania miodu z nostrzyka - najprawdopodobniej takie badania nie były i nie będą prowadzone. Zazwyczaj dla bezpieczeństwa lepiej niepewny produkt ograniczyć lub całkowicie wykluczyć z diety.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Minerały w diecie przyszłej mamy
http://poznan.mojdietetyk.pl/artykuly/mineraly-w-diecie-przyszlej-mamy.html?c=9