Miopatia wrodzona i wysokie ciśnienie

Witam mam 21 lat,od dziecka posiadam chorobę zwaną: Miopatia wrodzona. w wieku 15 lat wykryto u mnie arytmie, do 20 roku życia nie potrzebowałem tabletek. Po jakimś czasie pojawiły się wysokie tętna, tachykardie. Obecnie od pół roku jestem na tabletkach:Beto ZK50 Espiro25, aktualne ciśnienia 106/67 puls 50-60 na co dzień i w spoczynku.Czy te leki nie zaszkodzą mi? czy puls ani ciśnienie nie zejdzie niżej?,i czy Espiro 25 to jest dobry lek na powiększoną lewą komorę?. Z góry dziękuje za odpowiedź

Aleksander Ropielewski

Są to leki bezpieczne i z opisu wynika, ze uzyskuje Pan odpowiedni efekt leczenia. Nie wiem jaki jest powód przerostu lewej komory serca, jednak lek ten można stosować w takiej sytuacji klinicznej.