Mirena czy norplant?

Witam,mam pytanie ,bo tak naprawdę nie wiem na co mam się zdecydować. Nie wiem na co się zdecydować ponieważ  boję się bólów brzucha i obfitych miesiączek przy stosowaniu mireny.  I drugie pytanie, nie wiem w jakim kraju najbliżej można nabyć norplant. Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Implanty antykoncepcyjne i wkadki wewnątrzmaciczne to środki antykoncepcyjne o bardzo wysokiej skuteczności, choć o nieco innym mechanizmie dzialania. W przypadków implantów antykoncepcyjnych dziaania niepożądane są ogólnoustrojowe (wzrost apetytu, mniejsza ochota na seks, zakrzepica żylna, wahania nastroju), a w przypadku wkladek - raczej miejscowe (bóle brzucha, krwawienia). W przypadku uciążliwości skutków ubocznych latwiej jest usunąć spiralę niż implant.
Implanty antykoncepcyjne takie jak Norplant nie są niestety dostępne w Polsce. Najprawdopodobniej można je nabyć w Czechach i na Sowacji, w Niemczech, także w większości krajów Unii Europejskiej.