Mitepristone i Arthrotec forte a krwawienie

Witam Wczoraj czwartek przyjęłam doustnie 3 tabletki Mitepristone a po 48 godzinach dopochwowo 4 tabletki co 4 godziny Arthrotec forte. Powiedziano mi że w przeciągu 4-6 godzin powinno wystąpić krwawienie i skurcze a u mnie minie zaraz 24 godziny i żadnego efektu. Dlaczego tak się dzieje?? i czy jeszcze może wystąpić krwawienie??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Krwawienie powinno wystąpić rzeczywiście w przeciągu 12 godzin od przyjęcia. Proszę odczekać jeszcze dzień. Jeżeli nic się nie stanie warto zgłosić się do lekarza.

Lek pierwszy nie jest zarejestrowany w Polsce!
Lek drugi jest lekiem gastrologicznym stosowanym w położnictwie jedynie w warunkach szpitalnych z podpisaną zgodą / przez pacjentkę/