Mleczna wydzielina z piersi a prawdopodobieństwo ciąży

Witam mam 18 lat. Od 7 miesięcy biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne "Bonadea". Wspołżyje regularnie. Okres zaczęłam w sobote, jutro powinien mi się skończyć.Właśnie dziś zauważyłam wydzielinę z piersi (mleczną, wodnistą), której wcześniej nie było. Czy mogę być w ciąży? Co to może być? Czy to normalne?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Biorąc regularnie tabletki ryzyko zajścia w ciążę jest znikomo małe. Poza tym jest Pani w 5 dniu cyklu więc nie są to objawy ciąży (nie było jeszcze owulacji). Tabletki które Pani zażywa mogą powodować wyciek z brodawki sutkowej (skutek uboczny). Jest jeszcze jedna przyczyna możliwa- hiperprolaktynemia. Dlatego zalecam wizyte u Pani ginekologa.