Mleczne zęby u 23-latka

Mam 23 lata i mam pewien problem, mianowicie mam jeszcze zęby mleczne, czy to normalne? Czy gdy mi wypadną to w ich miejsce urosną stałe czy nie będę miał zębów?
23 LAT ponad rok temu

Witam,
Należy wykonać zdjęcie RTG aby stwierdzić, czy na pewno nie ma pan zębów stałych. Mogą być one zatrzymane lub może ich w ogóle nie być. Bez takich informacji nie można odpowiedzieć na Pana pytanie.
Pozdrawiam,
lek. stom. Jarosław Nowak

Witam. Przetrwałe zęby mleczne świadczą najczęściej o braku zawiązków zębów stałych, lub o ich zatrzymaniu z powodu nieprawidłowego położenia. W prawidłowych warunkach zawiązki zębów stałych wędrując na swoje miejsce, powodują resorpcję korzeni zębów mlecznych (zanik), dlatego zęby mleczne ulegają rozchwianiu i w końcu wypadają ustępując miejsca zębom stałym. Jeśli nie ma zawiązków korzenie mleczaków nie zanikają i ząb czasami tkwi w kości całe lata, zastępując z powodzeniem ząb stały. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Witam
Obecność zębów mlecznych w takim wieku może być spowodowane brakiem zawiązków zębów stałych bądź utrudnione ich wyrzynanie. W celu dokładnej analizy Pana przypadku niezbędne jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego.

Łączę pozdrowienia
Paweł Ponichtera
www.czar-dent.pl

Prawdopodobnie nie ma Pan zawiązków zębów stałych lub są one zatrzymane w kości. Niezbędna jest konsultacja i wykonanie RTG. Prawidłowo leczone zęby mleczne mogą Panu służyć jeszcze przez wiele lat, w przypadku pojawienia się problemów zawsze pozostaje rozwiązanie implantologiczne.