Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 3 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mleczne zęby u 23-latka

Mam 23 lata i mam pewien problem, mianowicie mam jeszcze zęby mleczne, czy to normalne? Czy gdy mi wypadną to w ich miejsce urosną stałe czy nie będę miał zębów?
, 23 LAT ponad rok temu

Witam, Należy wykonać zdjęcie RTG aby stwierdzić, czy na pewno nie ma pan zębów stałych. Mogą być one zatrzymane lub może ich w ogóle nie być. Bez takich informacji nie można odpowiedzieć na Pana pytanie. Pozdrawiam, lek. stom. Jarosław Nowak

0

Witam. Przetrwałe zęby mleczne świadczą najczęściej o braku zawiązków zębów stałych, lub o ich zatrzymaniu z powodu nieprawidłowego położenia. W prawidłowych warunkach zawiązki zębów stałych wędrując na swoje miejsce, powodują resorpcję korzeni zębów mlecznych (zanik), dlatego zęby mleczne ulegają rozchwianiu i w końcu wypadają ustępując miejsca zębom stałym. Jeśli nie ma zawiązków korzenie mleczaków nie zanikają i ząb czasami tkwi w kości całe lata, zastępując z powodzeniem ząb stały. Pozdrawiam Krystyna Pikała

0

Witam Obecność zębów mlecznych w takim wieku może być spowodowane brakiem zawiązków zębów stałych bądź utrudnione ich wyrzynanie. W celu dokładnej analizy Pana przypadku niezbędne jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego.

Łączę pozdrowienia Paweł Ponichtera www.czar-dent.pl

0

Prawdopodobnie nie ma Pan zawiązków zębów stałych lub są one zatrzymane w kości. Niezbędna jest konsultacja i wykonanie RTG. Prawidłowo leczone zęby mleczne mogą Panu służyć jeszcze przez wiele lat, w przypadku pojawienia się problemów zawsze pozostaje rozwiązanie implantologiczne.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy