Mlecznobiałe grudki na języku

Witam.piszę do państwa z problemem jamy ustnej,dokładniej precyzując chodzi o język,pojawiły się mlecznobiałe grudki,wykwity linijne oraz okręgi jak jezyk geograficzny przy tym im wiecej tym bardziej przykry zapach z ust. Byłam u peridontologa podejrzewał grzybice i liszaj ostatnecznie grzybicę wykluczono i pozosała diagnoza samego liszaja. Smarowałam język rotworem ze sterydami ale efekty marne i nie mogę długo ciągnąc tej terapii.,proszę o poradę czy to się da wyleczyć inną metodą.dziękuję

Wskazane jest badanie bakteriologiczne,wymaz na obecność grzybów,badanie na obecność Candida Albicans w surowicy krwi, kilkukrotne badanie kału na obecność grzybów oraz wymaz z jamy ustnej (w kierunku grzybów).Częstą przyczyną przerostu drożdżaka jest infekcja pasożytnicza organizmu.Bez określenia przyczyny występujących u Pani dolegliwości leczenie może okazać się nieskuteczne.