Mleczny wyciek z sutka - co może być powodem?

Witam.

Kilka dni temu badałam piersi i podczas naciskania sutka wystąpił wyciek, a właściwe jeśli można tak to określić: pocenie sutka. Nie wiem co to może być. Czy powinnam się bać? Wycieki były z obu piersi, minimalne, barwa mleczna, przezroczysta.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Występujące u Pani objawy są najprawdopodobniej z podwyższonym poziomem prolaktyny. Prolaktyna jest hormonem, który odpowiada między innymi za laktację podczas okresu karmienia. Powinna pani wybrać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który zleci badanie poziomu hormonów oraz ewentualnie skieruje do leczenia specjalistycznego.