Mleczny wysiek z sutka a badanie prolaktyny

Witam.Mam 21 lat,Otóż od2,5 miesięcy mam wyciek mleczny z sutka miesiączki mam regularne. Byłam u ginekologa powiedział że to może być normalne w moim wieku(nic z tym nie zrobił). Miesiac temu zauważyłam że moje piersi które są małe z jędrnych zrobiły się bardziej zwiotczałe w szczególności jest to zauważalne gdy leżę na boku to się całe osuwają w stronę pachy. W tym czasie także przybrałam 2 kilo. Myślę by się udać prywatnie na badanie prolaktyny tylko nie wiem czy to starczy. Proszę o radę.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Zbadanie poziomu prolaktyny pomoże w ustaleniu, czy przyczyną dolegliwości jest nadmiar hormonu, jednak wykonywanie badań dodatkowych powinno odbywać się pod nadzorem lekarza, w oparciu o badania kliniczne. Sugerowałbym Pani udać się do innego ginekologa, ponieważ wyciek wydzieliny mlecznej od ponad 2 miesięcy powinien zostać zdiagnozowany.