Mleko migdałowe stosowane przy skazie białkowej

Witam, moja corka (8 miesiecy) ma skaze bialkowa. Jestem na diecie bezmlecznej i karmie piersia. Chcialabym jednak od czasu do czasu dac jej inne mleko, bo coraz rzadziej chce ssac piers, mlek zastepczych typu bebilon pepti nie tknie. Czy moge podawac jej juz np mleko owsiane czy migdalowe? Od ktorego miesiaca mozna podac niemowlakowi takie mleko? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Z takim "mlekiem" dobrze jest poczekać aż dziecko skończy 12 miesięcy. Proszę zwrócić uwagę, że choć napój ten ma w nazwie mleko to w rzeczywistości to napój roślinny, a jego skład w niczym nie przypomina mleka ludzkiego czy krowiego i nie jest dostosowany do potrzeb niemowlęcia. Dlatego nawet po ukończeniu 12 miesięcy nie będzie stanowił zastępnika dla Pani pokarmu. Proszę się postarać jak najdłużej karmić piersią, a jak dziecko nie chce ssać to zawsze można próbować odciągnąć własny pokarm i podawać go z butelki.