Mleko w diecie 1,5-rocznego dziecka

Witam mam dziecko w wieku 1,6 roku.Pije mleko bebiko od roku dwa razy dziennie.I moj pytanie brzmi kiedy moge podawac juz mleko z kartonu np.2 procent.i w jakich formach bo samym mleczkiem sie nie na je.

Witam,
jak najbardziej może Pani już podawać dziecko mleko, ale pasteryzowane, a nie UHT. MOże to być mleko 2 lub 3,2%. Ja proponuję w formie dodatku do posiłku lub jeżeli ma służyć jako posiłek to np. z płatkami owsianymi i miodem lub płatkami kukurydzianymi. Teraz na rynku są dostępne płatki dla dzieci firmy chyba bobovita:)