Mleko w niedoczynności przytarczyc

W niedoczynności przytarczyc bardzo często lekarze zalecają w Polsce wykluczenie mleka i nabiału w ogóle (mają ponoć za dużo fosforu). Jednak zarówno dietetyk, jak lekarz z UE, mleko bardzo zalecają (ponoć ma idealne proporcje fosfor:wapń). Jak to jest więc z tym mlekiem w niedoczynności przytarczyc?

Piotr Pilarski

Mleko nie jest przeciwwskazane przy niedoczynności przytarczyc.

Pozdrawiam.