Mniejszy apetyt u 3-miesięcznego synka

mój synek na 2 tygodnie kończy 3 miesiące jest karmiony mlekiem modyfikowanym , do tej pory zjadał ok 600 ml mleka w ciągu doby , urodził się z wagą 4130 g , pięknie przybiera na wadze , teraz waży ok 7 kg . Ale od kilku dni popołudniami nie chce mleka , w ciągu doby zjada ok 500 ml a nawet mniej , za to domaga się herbatki lub wody , do tego strasznie się ślini przez cały czas . Czy powinnam się martwić tym , że synek zjada mniej ?

waży dość dużo więc jeśli nie ma ochoty na mleko to można mu podać do picia herbatkę bez cukru lub wodę i obserwować czy coś mu dolega . Zbadać mocz !!!