Moc soczewek kontaktowych a wada wzroku

witam, noszę soczewki -5.75, a okulary okulista dobrał mi -6.75 czy jest to poprawne działanie? Dodam, że jestem 3 msc po porodzie i odczuwam od około miesiąca dyskomfort i suchość oczu podczas noszenia soczewek,a także mam wrażenie,że widze wtedy trochę gorzej niż w okularach.

Witam.tak.to jest poprawne. Soczewki przelicza się wg. tabeli dla mocy powyżej minus. Jednakże jest też istotne jak Pani widzi. Można więc dołożyć i nosić minus 6. Ze względu na suchość oczu lepsze by były 1 dniowe plus leczenie sztucznymi łzami np Hylocomod 3x. Pozdrawiam serdecznie