Mężczyzna , 22 lata Mocna nerwica i refluks zołądkowo-pzełykowy-taką diagnoze postawił mi moj lekarz. chrząkanie,zalegająca wydzielina,chrypka,ucisk w klatce piersiowej,odczucie guli w gardle i kłucie od czasu do czasu na wysokosci krtani po lewej stronie, oraz na poczatku szyji,zawroty głowy,wzdęcia,burczenie w brzuchu,sennośc,uczucie drętwienia szczęki(rzadko)jestem bardzo nadpobudliwy,w kilka sekud ze spokojnego człowieka potrafie żucac wszystkim.Laryngolog nie stwierdził zmian.może mi cos więcej dolegac?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie, z opisu objawów , a także z tego so stwierdził, a właściwie nie stwierził laryngolog, wynika, że zaburzenia Pana są natury psychicznej wywołane przez negatywny ,permanentny stres. Szczególnie agresywność i nadpobudliwość świadczyła by o tym.
Także tzw. globus histericus, którego symptomy Pan wymienił mógł zostać spowodowany
przez stres albo nerwicę ale jeżeli przyjmiemy, że stres wywołuje nerwicę to na jedno wychodzi.
Jak go zawł tak go zwał, dla Pana ważne, że to wszystko jest wyleczalne - metodami psychoterapeutycznymi, albo hipnoterapeutycznymi. Radziąbym więc jak najszybciej zobaczyć się z psychoterapeutą.
Pozdrawiam i życzę zdrowia

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.