Mocne bicie serca, częste omdlenia i wysokie tętno u 19-latki

Witam, mam 18 lat. Czesto czuje ze mocno bije mi serce. Mam stwierdzone ze jest ono za duze. Biore tabletki ale nadal boje sie ze jest za wysokie. Roboac holter najwyzesze tetno wynosilo 172 uderzenia. Czulam sie wtedy normalnie. Czesto mdleje gdy wzrosnie mi tetno. Raz gdy zle sie poczulam naliczylam az 194 uderzenia na minute. Malo co nie zemdlalam,.kolega mnie zlapal bo juz uginaly mi sie nogi. W takim razie jakie moge miec wysokie tetno i jeszcze nie zemdlec? Czy to jest powazna choroba?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyn Tachykardii może być wiele. Konieczne jest wdrożenie diagnostyki oraz odpowiedniego leczenia. Wskazana jest wizyta u specjalisty kardiologa.