Mocne bicie serca i duszności

Witam. Mam 18 lat i moim problemem jest bardzo mocne, szybkie bicie serca az caly drze w jego rytm oraz trudnosci z oddychaniem (plytki oddech - raczej przez nerwy) po niewielkim wysiłku fizycznym (nawet po 5 pompkach). Niekiedy miewam uczucie guli w gardle, niepokoju, klucia klatki piersiowej lub serca (bardziej po lewej stronie) jakby przeskakiwanie serca lub skurcze, ciagle oslabienie, lekkie zawroty glowy, niekiedy nawet ataki paniki. Czy to jest nerwica serca lub jakas jego niewydolnosc?

Dzień dobry!

Pierwszym krokiem jest konsultacja internistyczna i kardiologiczna, aby wykluczyć wszelkie wady serca, niewydolność, choroby układu krążenia itp. Jeśli badania potwierdzą Pana dobry stan zdrowia, diagnozą i leczeniem nerwicy, stanów lękowych, ataków paniki itp. zajmują się psychoterapeuci oraz lekarze psychiatrzy.

Pozdrawiam!

Witam,

moim zdaniem dobrym pomysłem byłaby konsultacja kardiologiczna, która pozwoli określić, czy opisywane przez Ciebie problemy są związane z układem krążenia, czy też może są to objawy silnego lęku (czasem oba te problemy mogą występować równocześnie).

Pozdrawiam!