Mocne i przyspieszone bicie serca w nocy

Witam. Niepokoi mnie mocne i przyspieszone bicie serca w nocy po rozbudzeniu. Przed pójściem spać mam tętno ok. 50/min., a w nocy gdy się przebudzę ok. godz. 3.00-4.00 tętno wzrasta do ok. 70/min. przy mocnej akcji serca, co nie daje mi z powrotem zasnąć. Chcę dodać, że mam lekkie nadciśnienie. Biorę co rano najmniejszą dawkę Piramilu (Tritace) 2,5 mg, po której mam ciśnienie 125-130/63-68. Mam 65 lat, waga 63 kg, wzrost 168 cm. Bardzo proszę o poradę, co powinienem zrobić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opis nie wskazuje na występowanie patologii. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego.