Mocne krwawienie - czy to może być ciąża?

Witam,
wczoraj zgłosiłam się do lekarza z powodu silniejszego krwawienia i dużych okrągłych skrzepów, ciągnących się, ponieważ nigdy wcześniej tak nie wyglądał mój okres. Miesiąc temu po ostatnim stosunku byłam zmuszona wziąć tabletkę „po”, przyjęłam ją do 24 godzin.
Po tygodniu od zażycia pojawiło się normalne krwawienie, teraz po następnych 2 tygodniach wygląda jak nigdy wcześniej. Zrobiono mi USG dopochwowe, lekarz stwierdził, że w macicy znajduje się struktura o wielkości 10,4 mm i jest to pęcherzyk lub skrzep krwi.
Powiedziano mi, że albo to rozregulowany okres po tabletce, albo jestem w ciąży. Jaka jest szansa, że to ciąża, skoro tak krwawię? Czy to w ogóle możliwe? A jeśli to skrzep, nie powinno się go usunąć?
Proszę o szybką odpowiedź,
M

Witam serdecznie,

krwawienie nie wyklucza ciąży. Zdarza się, że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki. Ponieważ nie wiadomo, czy struktura znaleziona w jamie macicy jest pęcherzykiem ciążowym czy skrzepem, nie została usunięta.

Poza tym jeżeli jest to skrzep, sam powinien ulec ewakuacji. Powinna Pani poczekać do kolejnego badania USG. Może Pani wykonać oznaczenie beta HCG z krwi co potwierdzi lub wykluczy ciążę.
Pozdrawiam