Mocne nagrzanie włosów podczas farbowania

Witam, Od ponad 30 robię sobie jasne pasemka.Podczas trzech ostatnich rozjaśnień pasemka robię co trzy miesiące po nałożeniu farby i folii- włosy dochodzą do bardzo dużego nagrzania. Folia i włosy tak się nagrzewają, że dosłownie fryzjerka dzisiaj się poparzyła, po jakimś czasie stygną. Dodam że od kilkunastu miesięcy mieszkam w nowym miejscu, gdzie woda pochodzi z innego ujęcia, ponoć jest bardziej metaliczna i wapienna, Czy mycie tą wodą może dawać takie skutki. Anna

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zbyt duża temperatura spowodowana jest najprawdopodobniej reakcją zachodzącą podczas farbowania. Być może ma to związek ze zmianą farby do włosów.