Mocne ślinienie się u 13-miesięcznego dziecka

Moja córeczka (13 miesięcy) nie domyka buzi, jak siedzi i bawi się, czy raczkuje, chodzi. Dodatkowo bardzo mocno się ślini przez co ma podrażnioną skórę na brodzie. Czy mogę coś poradzić aby domykała buzię? Jakieś ćwiczenia, może powinnam jej dawać jakiś pokarm do jedzenia aby więcej gryzła?

Witam. Nadmierne otwieranie buzi przez dziecko może wiązać się ze skrzywieniem przegrody nosa i koniecznością oddychania przez usta. Sugeruję wizytę u pediatry który przeprowadzi bezpośrednie badanie.