Kobieta

Dzisiejszego dnia doznałam dość mocnego uderzenia prawego boku głowy, dokładnie nad uchem. W pierwszej chwili miałam rozmyty obraz, ale po chwili powrócił do normy. Niestety kilka chwil później, aż do tej chwili obecnej odczuwam bardzo silny, jednostajny ból, co gorzej uwidoczniła mi się żyłka pulsująca w okolicy linii włosów od czoła po prawej stronie, z kolei gdy otwieram usta czuję ból kości policzkowej od strony ucha. Nie wiem co mam robić? :( Czy mam iść do szpitala na prześwietlenie (chociaż znając życie, niechętnie i z pretensjami by mnie przyjęli), czy po prostu przeczekać, aż sam ból minie? Może kupić jakieś maści do smarowania? Proszę bardzo o szybką odpowiedź. Pozdrawiam P.S. Kilka lat temu doznałam w odstępie czasowym 2 razy wstrząśnienia mózgu, więc teraz dość mocno się martwię czy aby teraz nic złego się nie stało.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Witamy serdecznie!

Opisane przez Panią objawy, które towarzyszyły urazowi wskazują, że na pewno nie można go zakwalifikować jako "lekki". Tylko taki natomiast nie wymaga konsultacji lekarskiej. W każdym innym przypadku, konieczna jest ocena lekarska, wraz z wykonaniem badań dodatkowych. Zdecydowanie proszę się zatem zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu lub do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Proszę pamiętać, że nie mogą odmówić Pani tam pomocy.

Proszę także nie stosować żadnych leków na własną rękę, gdyż może to utrudnić diagnostykę.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Neurologia – Neurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego. Domeną psychiatrii są z kolei choroby, których podłoże stanowi biochemiczne zaburzenie funkcjonowania mózgu jako całości.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach