Mocne uzależnienie od swojego partnera

Mam problemy ze soba i partnerem, czuje ze jestem od niego uzalezniona, gdy wychodzi z domu pojawia się we mnie nie pokój, dzwonie do niego po kilka razy, gdy nie odbiera staje sie niespokojna co powoduje że on też jest zirytowany moim zachowaniem. Czasem wydaje mi się że nie umiem się bez niego obejść, a co najgorsze nawet jesli on coś zrobi źle to i tak ja go muszę przepraszać sądze że on nawet czasem to wykorzystuje i jest mu wszystko jedno bo i tak przylece do niego na kolanach, co robic?

Zachęcam Panią do umówienia się do psychoterapeuty i wspólnie z nim rozważenia z jakich powodów jest w Pani taka zależność, uległość. Co takiego powoduje, że Pani jest w takim związku? Jakie potrzeby emocjonalne on Pani zaspakaja? Psychoterapia pomoże Pani zbudować związek oparty na partnerstwie a nie na relacji: dominujący-uległy.

Witam Panią. Moją uwagę najbardziej zwraca to jaką diagnozę sama sobie Pani postawiła. Dla każdego uzależnienia charakterystyczne jest to, że kontakt z "tym czymś" co powoduje uzależnienie przynosi korzyści, zyski. Myślę, że to ważne by Pani odkryła co Pani daje ta relacja, ten związek. Oprócz zysków w uzależnieniach zwraca się uwagę na straty. Trochę Pani o nich wspomniała (np. przeprasza Pani w sytuacjach jego złego zachowania). Myślę, że tych strat może być więcej. Tym bardziej ważne co Panią trzyma w tym związku mimo ponoszenia strat. Może Pani prostym sposobem przy pomocy kartki wypisać po jednej stronie zyski a po drugiej straty (ważna może być analiza ilościowa i jakościowa). Jeśli jednak swoją obecność w tym związku postrzega Pani jako pułapkę w której trudno o obiektywne spojrzenie to może warto by Pani skorzystała z bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Pozdrawiam Panią
www.piotrantoniak.pl

Dzień dobry, myślę, że warto w tej sytuacji porozmawiać bezpośrednio ze specjalistą - psychologiem, psychoterapeutą. Przyjrzy się pani swojemu sposobowi postępowania, funkcjonowania oraz lękom związanym z brakiem partnera. Po wstępnej diagnozie psycholog zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.