Mocne wymioty u niemowlaka po karmieniu piersią

Witam ,moja coreczka ma 5 tyg. Karmie ja tylko piersia ,srednio co dwa ,trzy dni potrafi zwymiotowac dynamicznie duza iloscia pokarmu (wymioty tzw.serowate)nie jest to zwykle ulewanie ,czasami denerwuje sie przy piersi ale chetnie pije mleczko.Bardzo prosze o porade co moze byc przyczyna ,czy moze byc tak ze dziecko wymiotuje z przejedzenia.Z gory dziekuje.Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Trudno ocenic co może byc przyczyną bez zbadania dziecka. Bardzo polecam wizyte w poradni laktacyjnej, tam położna oceni sposb ssania i dostawiania do piersi i byc może znajdzie przyczyne problemu. Może to tez byc refluks.