Mocne zainteresowanie narządami płciowymi innych osób u dziecka

Czy to normalne że 2 letni chłopiec wykazuje mocne zainteresowanie narządami płciowymi innych osób , lubi dotykać oraz obserwuje aż krępująco np. babcie ?

Pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Dzień Dobry Pani,

Zainteresowanie narządami intymnymi u dwulatka jest jak najbardziej w porządku.

Jeśli chłopczyk przekracza swoim zainteresowaniem pewne granice, trzeba by było przyglądnąć się, dlaczego i skąd jest tak mocne zainteresowanie.
Warto porozmawiać na ten temat z rodzicami chłopczyka.

Pomocne byłoby skonsultowanie tego tematu z pediatrą, który prowadzi i zna chłopca.

Życzę Pani wszystkiego dobrego,
Irena Mielnik-Madej