Mocne zmiany trądziku pospolitego

Witam, leczyłam się u dermatolog przez pół roku, antybiotyk tetralysal ( trądzik pospolity) , potem stosowałam maści na receptę, jednak przerwałam kurację i trądzik wrócił. Po roku wróciłam do lekarki, ona powiedziała że jedynie retinoidy mogą pomóc, czy prawdą jest że nie ma innej, tańszej alternatywy dla dość mocnych zmian trądziku pospolitego ? Czy możliwe jest stosowanie antybiotyku po odbytej ponad rok temu kuracji ?

Witam! Retinoidy są jedną z najskuteczniejszych metod leczenia trądziku. Jeśli zmiany nawróciły po stosowaniu kuracji antybiotykowej, prawdopodobne jest że i tym razem kuracja okaże się nieskuteczna. Przy opornych i nawracających zmianach trądzikowych warto zastanowić się również czy nie wynikają one z zaburzeń gospodarki hormonalnej (hiperprolaktynemia, wrodzony przerost nadnerczy) szczególnie jeśli towarzyszą im zaburzenia miesiączkowania.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl