Mocniejsze bicie serca w trakcie zmiany pozycji snu

W porze nocnej,podczas snu kiedy obracam się z jednej strony na drugą,przez ok 10 sekund słyszę szybkie i mocniejsze bicie serca.Rano po przebudzeniu kiedy się rozciągam ziewając też bije mi mocniej serce.czy to groźne?

Do oceny ryzyka sercowo-naczyniowego i postawienia diagnozy potrzeba znajomości stanu klinicznego pacjenta. Proponuję wizytę u kardiologa, możliwe, że pomocne w rozwiązaniu problemu będzie całodobowe monitorowanie EKG (tzw. Holter EKG). Pozdrawiam.