Mocniejsze uderzenia serca

Witam!

Mam 34 lata. Od pewnego czasu odczuwam mocniejsze uderzenia serca (co kilka godzin). Zrobiłam dzisiaj EKG, niestety lekarza już nie było w przychodni. Oto zapis, który wydrukował się na zapisie EKG: - średnia oś QRS - normogram; - brak załamka P; - amplituda zespołu QRS obniżona w aVL, V2, V3; - nieprawidłowy załamek R w V2, V3; - nieprawidłowy załamek T w V6; - RR 795 mS; - P 0 mS; - QRS 90 mS; - QT 370 mS; - QTc 414 mS; - Oś QRS 60. Proszę o odpowiedź, czy muszę natychmiast zgłosić się do lekarza, czy mogę poczekać kilka dni?

Dziękuję i pozdrawiam!

Witam!

Jeżeli opis zapisu, który Pani posiada jest automatyczny należy go zweryfikować ręcznie. Na pewno nie zostałaby Pani odesłana do domu ze zmianami w EKG, które wymagają natychmiastowej interwencji. W wydrukowanym opisie zwraca uwagę nieobecność załamka P - na wydruku należałoby przyjrzeć się akcji serca pod kątem miarowości. Zmiany w postaci braku załamka P mogą występować w przypadku zahamowania zatokowego lub bloku zatokowo-przedsionkowego. Może być również tak, że załamki P są ukryte w zespole QRS. Należy też doprecyzować 'nieprawidłowości' załamka R w V3 i V2 oraz załamka T w V6. Proszę zgłosić się do lekarza w trybie planowym i zweryfikować występujące zmiany. W razie niepokojących dolegliwości należy zgłosić się w trybie natychmiastowym.

Pozdrawiam serdecznie!