Mocno spompowane prostowniki grzbietu po joggingu

Witam mam na imię Piotr i mam 20lat. Od miesiąca biegam znowu reguralnie i pod czas biegu przez pierwsze kilkanaście min mam mocno spompowane prostowniki grzbietu, nic mnie nie boli.Lecz mam tą mocną pompe. Później to ustaje gdy się rozciągnę i rozluźnię i mogę biec dalej. Nigdy tak nie miałem dlatego proszę o pomoc : )

Proszę zwrócić uwagę na postawę w trakcie biegu, może zbyt mocno spina Pan mieście grzbietu. W czasie bieganie sylwetka powinna być prosta, a barki i ręce rozluźnione. Może Pan też spróbować zmniejszyć intensywność biegu i obserwować czy mięśnie reagują tak samo.
Skoro wszystko mija po rozciąganiu to znaczy, że pompa mięśniowa działa prawidłowo i nie ma powodów do obaw. "Napompowane mięśnie" to po prostu efekt zwiększonego ukrwienia mięśni w czasie intensywnego treningu.