Mocno zagłuszone uczucie głodu

Córka ma mocno zagluszone uczucie głodu..nigdy nie jest glodna. Staram sie układać tak menu aby spożywała 1500 kalorii dziennie. Czy to jest wystarczające?. Wcześniej jadała po 800kcal i nie miała okresu. Teraz okres powrócił czy to zatem oznacza, ze 1500 kcal jest wystarczające? Nie jest w stanie przyjmować większych porcji po prostu.

Pani opis nie zawiera kilku ważnych elementów - bez tego nie da się konkretnie doradzić. Np. ile córka ma lat? Wnioskuję, że ponad 13... Czy stwierdzono u niej zaburzenia odżywiania? itd itd

1500kcal to ciągle mało nawet jak dla nastolatki - wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego. Psycholog i Dietetyk dostarczą wsparcia gdy będzie już wiadomo, dlaczego córka nie je.

Córka może tłumaczyć się brakiem uczucia głodu lub coś faktycznie jest nie tak - stąd dobrze jest udać się do lekarza.

Serdecznie pozdrawiam - proszę się tą sprawą zająć, bo utrata okresu to taki czerwony alarm jeśli chodzi o stan zdrowia. Nie można do tego dopuścić ponownie.

Dzień dobry,

podała Pani mało informacji, np. nie wiemy ile lat ma córka, czy ma jakąś aktywność fizyczną i jaką ma aktualną masę ciała.

Ciężko na podstawie Pani krótkiego opisu stwierdzić czy taka dieta jest wystarczająca, ponadto ważna jest także w diecie ilość białka, tłuszczy i węglowodanów, a nie tylko sama wartość energetyczna diety.

Brak uczucia głodu może być spowodowany różnymi czynnikami, między innymi zbyt dużą ilością białka w diecie. Stopniowo rozszerzając dietę o dodatkowe kcal- również żołądek będzie się dostosowywał do większych porcji i powinien automatycznie czuć się później głodny.

Na tą chwilę, uważam, że powinna się Pani zgłosić z córką do lekarza rodzinnego w celu wykonania podstawowych badań lekarskich - morfologia, badanie hormonów tarczycy, poziom glukozy, żelaza we krwi itd.

Następnie może się Pani skontaktować z dietetykiem w swojej okolicy, żeby ocenił dotychczasowy jadłospis córki.
Jeżeli wyniki badań będą niepokojące to kontakt z dietetykiem uważam za konieczny.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga